DESTINATION IMAGINATION

Bu yıl ilk kez başlatmış olduğumuz Destination Imagination Kulübü’ne okulumuz öğrencilerinden büyük ilgi gösterildi. Katıldıkları Destination Imagination organizasyonlarında yapılan yarışmalarda okul takımımız performanslarıyla hem eğlenme hem de kendilerini geliştirme fırsatı buldu.

STEM FESTİVALİ

STEM FESTİVALİ Öğrencilerimiz Kodlama derslerinde öğrendiklerini World STEM Fest kapsamında deneyimleme fırsatı buldu.

SAVUNMA SANATLARI

Altın madalya sahibi Milli Karateci öğretmenimiz Gülderen Çelik özellikle kız öğrencilerimize savunma sanatları hakkında yıl boyunca Karate Kulübü derslerinde uygulamalı dersler verdi.

TARİHİ BURSA VE İZNİK GEZİSİ

Edebiyat öğretmenimiz Cansu Sönmez ve biyoloji öğretmenimiz Büşra Kurtay 9 ve 10. Sınıf öğrencilerimize Bursa ve İznik gezisi düzenledi. Gezi boyunca öğrenciler Bursa ve İznik’in tarihi dokusunu tanıma fırsatı buldu.

OKÇULUK TEKKESİ

9 VE 10. Sınıf öğrencilerimiz Müdürümüz Hakan Asal ile Okçular Tekkesi Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü’nde okçuluk sporu ile tanıştı.

Test Çözme Teknikleri ve Sınav Stresi Semineri

Faruk Çalan tarafından verilen “Test Çözme Teknikleri ve Sınav Stresi Semineri”’ne katılan 11 ve 12. Sınıf öğrencilerimiz ve velilerimiz üniversite sınavına nasıl çalışmaları gerektiği, test çözerken zaman yönetimi, çalışma programı oluşturma, sınav esnasında odaklanma teknikleri ve sınav öncesi kaydı yönetimi konularında detaylı bilgi sahibi oldular.

IŞIĞINI YAKALA RESİM SERGİSİ

Fizik dersini sanat ile birleştiren fizik öğretmenimiz Serpil Taştekin 10. Sınıf öğrencilerimiz ile “Işığını Yakala” adlı sergiyi hazırladı.

YIL SONU KAHVALTISI

Öğrencilerimiz ile yıl sonunda karne öncesi bir kahvaltı ve devamında oyunlar ile keyifli vakit geçirerek okulumuzun sevimli bahçesinin keyfini çıkardık.

ATATÜRK ARBORETUM GEZİSİ

Türkiye’nin ilk fidanlığına sahip olan Atatürk Arboretumu’na gezimizi gerçekleştirdik. Gezide birbirinden farklı ağaç ve bitki türlerini tanıma fırsatımız oldu. Öğrencilerimiz Coğrafya ve Biyoloji dersine paralel olarak öğrendiklerini somutlaştırarak görme şansına sahip oldular.

BİYOLOJİ DERSİ PROJE SUNUM

9.sınıf öğrencilerimiz biyoloji dersinde öğrendikleri hücre modelini görsele dökerek zihinlerinde kalıcı olmasını sağladılar. Dokunarak, yaşayarak görsel hafızaya hitap ederek bilgilerini pekiştirdiler.

EUBC Avrupa Boks Şampiynu

Özel Etiler Açı Akşam Lisesi 12.sınıf öğrencisi Elif Delişmen'in EUBC Avrupa Boks Şampiynu Öğrencimizi Tebrik Ederiz.

Hillside City Club

9. Sinif ogrencilerimiz Hillside City Club’da yoga egitmenimiz Orkun Kargoz ile temel pozlari ogreniyor.

Denizcilik Muzesi’ndeyiz!

Somestr oncesi son gunlerde ogrencilerimiz sinav ve karne streslerini okul gezilerinde atmaya calisiyorlar.

Ankara Gezisi

24 Kasım 2017 , Öğretmenler Gününde ATA’mıza anlamlı ziyaret ! Müdürümüz Hakan ASAL eşliğinde öğrencilerimizle Anıtkabir’i ziyaret ettik. Duygulu anlar yaşayan öğrencilerimiz Atamıza çelenk bıraktılar.

Yüzme Kulübü

Sarıyer Sarfit Tesislerin’de Çarşamba ve Cumartesi günleri düzenlenen yüzme kulübümüz profesyonel yüzme antrenörlüğü yapmış olan Okul Müdürü Hakan ASAL liderliğinde devam etmektedir

Yoga Kulübü

Yoga Kulübü Marmara Üniversitesi Spor Akademisi öğretim üyesi Orkun Kargöz, rotasyonlu kulüp uygulamalarında öğrencilerimizle birlikte Hatha Yoga ile Yoga’ya giriş dersi yaptılar. Dev Asana ile uygulama yapılan ilk derste farkındalık üzerine çalışmalar yapıldı. İlerleyen haftalarda Yama ile mutlak mutluluk ve Niyama ile kişiliğine kök salma üzerine çalışacak olan öğrencilerimiz ilk dersin sonunda yoga ile tanışmanın huzurunu yaşadılar.

İlk Yardım Eğitimi

27-29 Kasım 2017 tarihleri arasında okulumuzda düzenlenen “İlk Yardım Eğitimi”ne öğretmenlerimiz ve müdürümüz katıldı. Eğitim sonunda düzenlenen Sertifika Sınavında tüm katılımcılarımız başarılı oldu. Eğitimi veren Yüksel KANGİRAY ‘a yararlı bilgiler için çok teşekkür ediyoruz .

İstanbul’un Kurtuluşu

İstanbul’un Kurtuluşu 9.Sınıf öğrencilerimiz tarih öğretmenimiz Serap Yılmaz gözetiminde okulumuzun giriş alanını ve panolarını İstanbul’un Kurtuluşu ile ilgili sözler ve fotoğraflarla donattı. Öğrencimiz Ece Demir işgalden kurtuluşa olan süreci kronolojik olarak diğer öğrencilere sundu.

Dolmabahçe Gezisi

Dolmabahçe Gezisi Öğrencilerimizin tercihleri doğrultusunda danışman öğretmenler Zehra Çankaya ve Cansu Sönmez eşliğinde sezonun ilk gezisi Dolmabahçe Sarayı’na yapıldı. Etiler Açı Anadolu Lisesi gezi kulübü kültürel hafızasının ilk adımını anlamlı bir geziyle başlatmış oldu.

Kulüp Tanıtımı

Kulüp Tanıtımı Etiler Açı Anadolu Lisesi rotasyonlu kulüp uygulaması okul müdürü Hakan Asal tarafından öğrencilere tanıtıldı. Dönüşümlü kulüp projesi ile öğrencilerin hayatın içinde kalmasını ve farklı yetenekleri için uygulama alanları oluşturabilmeleri amaçlanıyor. Kulüpler arasında yoga, italyan yemekleri, ritim & perküsyon, ingilizce tiyatro kulübü gibi öğrenmeyi destekleyici etkinlikler yer alıyor.

Şiir Dinletisi

Şiir Dinletisi Türkçe öğretmenimiz Cansu Sönmez ve tarih öğretmenimiz Serap Yılmaz şiir dinletimizin ilk çalışmasında kompozisyona uygun ses ritmi tespiti yaptılar. Daha sonraki çalışmalarda role uygun seslendirme yapacak öğrenciler belirlendi.

Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık Profesyonel fotoğrafçı olan matematik öğretmenimiz Zehra Çankaya ile öğrencilerimiz her hafta ayrı bir mekan belirleyerek fotoğrafçılık ile ilgili yeni öğrendikleri teknikleri uygulayacaklar. Yıl sonunda öğrencilerimizin çalışmaları okul bahçemizde bir sergiyle ailelerin beğenisine sunulacak.

Veli-Öğretmen Tanışma Toplantısı

Veli- Öğretmen Tanışma Toplantısı Etiler Açı Anadolu Lisesi’nin eğitim felsefesi, vizyonu ve hedeflerini anlatarak ortak bakış açısı oluşması için veli öğretmen tanışma toplantısı 21 Eylül tarihinde düzenlendi. Tüm idarecilerimiz ve branş öğretmenlerinin katıldığı toplantıda karşılıklı beklentiler konuşuldu. Velilerimizin öğretmenler ve birbirleriyle tanışmasını sağlayan toplantı okul kurucumuz Meral Atalay’ın verimli bir eğitim yılı temennileri ile sona erdi.

Öfke ve Stresin Sebepleri Semineri

Yaşam Koçu ve NLP Uzmanı Sayın Levent Ekinci ''Öfke ve Stresin Sebepleri'' hakkında öğrencilerimize seminer verdi.

2016 Kep Töreni

Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bireyler olarak yolunuz açık, geleceğiniz aydınlık olsun sevgili 2016 Mezunlarımız!

2016 Akşam Lisesi Mezuniyet

Özel Etiler Açı Akşam Lisesi Mezunlarımız; Sizleri gurur ve sevgiyle anacağız! Yolunuz açık, şansınız bol olsun!

Basın Lansmanı

Executive Şef Matteo Bertulatti ve Özel Turem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aşçılık öğrencilerinin hazırladığı bir birinden özel lezzetler ünlü İtalyan şeflerin beğenisine sunuldu.

Çanakkale Sergisi

Çanakkale Savaşı’nın 100. Yılı vesilesiyle açılan ‘’Derinden Siperlere: Çanakkale 1915’’ sergisi okulumuz 9. sınıf öğrencileri tarafından ziyaret edildi.

İstanbul'un Ödüllü Şefleri Okulumuz'da

İstanbul’un ünlü şefleri her yıl okulumuzu ziyaret ediyor. Bazen öğrencilerimizle mutfağa girip yemek pişiriyorlar, bazen de onlara mentorluk ediyorlar.

Tiyatro Etkinliği

10 ve 11. Sınıf öğrencilerimiz her yıl birbirinden güzel sahne performanslarıyla karşımıza çıkmakta ve izleyicileri büyülemekte.

Karanlıkta Dialog

Dünya Göz Hastanesi'nin stratejik ortaklığı ile hayata geçirilen “Dialogue in the DARK İstanbul”, "Karanlıkta Diyalog” sergisine gezi düzenledik.

Kariyer Planlama Seminerleri

Öğrencilerimizin somut örnekler görmelerini ve hedefe ulaşmada daha net bilgiler elde etmelerini sağladık.

Bayrampaşa Bilim Merkezi

Okulumuz 9. sınıf öğrencileri kimya ve biyoloji öğretmenleri eşliğinde müfredat programlarına paralel olarak Bayrampaşa Bilim Merkezi’ne gezi düzenlediler.

Sosyal Sorumluluk Kermes

Her yıl öğrencilerimizin kendi belirledikleri bir hayır kurumuna veya vakfa bağışlanan kermes gelirleri bu yıl da LÖSEV’e bağışlanacak.

Sema Keçik Okulumuzda

Ziyareti sırasında öğrencilerimizin sorularını cevaplayan ünlü oyuncu nüktedanlığıyla da öğrencilerimizi kendine hayran bıraktı.

Motivasyon Seminerleri

Final Dershanesi Rehberlik Koordinatörü Sayın İbrahim Göktan bir çok önemli konuda velilerimizi bilgilendirdi.

Kariyer Günleri

Etkinlik sırasında okulumuzu en iyi şekilde ağarlayan, ikramları ile öğrencilerimizin beğenisini kazanan Hilton ekibine bu yararlı etkinlik için teşekkür ederiz.

Meslek Tanıtımı

Sultanahmet ile 2000’den , Bosphorus ile açıldığı tarih 2008’den beri işbirliği içinde olup stajyerlerimizi yönlendirdiğimiz Four Seasons’ın profesyonel ekibi okulumuzu ziyarete geldi.

2014-2015 Akşam Lisesi Mezuniyet

Özel Turem Akşam Lisesi Mezunlarımız; Sizleri gurur ve sevgiyle anacağız! Yolunuz açık, şansınız bol olsun!

2015 Mezuniyet

2015 Mezunlarımız! Sizleri gurur ve sevgiyle anacağız! Yolunuz açık, şansınız bol olsun!

Beşiktaş Bilim Şenliği

Beşiktaş Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri’nde okulumuzu başarılı bir şekilde temsil eden okul meclisi başkanımız Emre Öcal’a desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

2015 Kermes

Kurumdaki kimsesiz çocukları sinemaya götüren öğrencilerimiz etkinlik sonunda çocuklardan ayrılırken duygusal anlar yaşadılar.

Obezite Semineri

Sayın Büşra Aksoyer’e öğrencilerimizi bilgilendirdiği için bir kez daha teşekkür ederiz.

Yedi Kule Hayvan Barınağı

Çevreye duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen öğrencilerimiz, düzenledikleri kermesten elde ettikleri geliri Yedikule Hayvan Barınağı'na bağışladı.

2014 Kep Töreni

Okulumuz 2014 mezunları sizleri gurur ve sevgiyle anacağız!

2013-2014 Akşam Lisesi Mezuniyet

Özel Etiler Açı Akşam Lisesi Mezunlarımız; Sizleri gurur ve sevgiyle anacağız! Yolunuz açık şansınız, bol olsun!

2013 Mezuniyet

Okulumuz 2013 mezunları sizleri gurur ve sevgiyle anacağız! Yolunuz açık, şansınız bol olsun!