Okulumuz Hakkında

Eğitim kurumlarımız 1986 yılında, özel eğitim ve eğitim danışmanlığı yapmak üzere deneyimli eğitimciler ve uzmanlardan oluşan kadrosuyla ; 35 yıldır eğitim alanında yetkinliğini ve sürekliliğini kanıtlamış bir kurum olarak, birden çok yabancı dil bilen, gelecekte söz sahibi olabilecek, özgüvenli ve başarılı bireyler yetiştirme hedefiyle, üniversite başarısındaki çıtasını her geçen gün yükseltmektedir.

Kurucumuz Sedat Atalay, Marmara Üniversitesi, Eğitim Fakültesi mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığı’nda uzun yıllar müfettişlik yaptıktan sonra özel okulculuğa ilk adımını 1986 yılında atmıştır.Uzun yıllardır edindiği eğitim tasarımı deneyimini yeni nesillere aktarmıştır. Kurucu temsilciliğini önce sınıf öğretmenliğinden emekli olan eğitimci Meral Atalay’a ardından da 10 yıldır beraber çalıştığı Doğa Atalay’a bırakmıştır.

Kurumumuz 1986 yılından beri süre gelen eğitim hayatına 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle akademik anlamda öğrencilerimizi daha yüksek hedeflere ulaştırmak adına , sektörün önde gelen isimlerinden Açı Eğitim Kurumları ile yapmış olduğu birliktelik ile yoluna Özel Etiler Açı Anadolu Lisesi olarak devam etmekte.
Etiler’deki butik okulumuzda bireysel farklılığı önemseyen eğitim anlayışıyla, topluma nitelikli Atatürk’ün yolunda aydın gençler kazandırmaya devam etmekteyiz.

 

Bugüne Kadarki Faaliyetlerimiz

1996 – 2000 Eğitim Öğretim yılı itibariyle Özel Turem Akşam Lisesi olarak faaliyet vermiştir.

2000 – 2015 Eğitim Öğretim yılında Özel Turem Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi olarak olarak eğitim vermeye başlamıştır.

2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılında meslek liselerinin aynı isimde toplanması ile Özel Turem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak hizmet vermiştir.

2017 – 2021 Eğitim Öğretim yılında Özel Etiler Açı Anadolu Lisesi ve Özel Etiler Açı Akşam Lisesi olarak hizmet vermiştir.

2021 itibari ile sadece Özel Etiler Açı Anadolu Lisesi olarak faaliyetlerine kontenjanını arttırarak devam etmektedir.

Kurumumuz ayrıca Devlet Bakanlığı ile Beceri Eğitimi, Turizm Bakanlığı ile Rehberlik Eğitimi, Çalışma Bakanlığı ile de İş Garantili Meslek Eğitimi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TUYUP Meslek Eğitimi projelerini uygulamıştır.Ayrıca Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler, Unicef, AE Belediyeler Birliği ve AB gibi uluslararası kurumlarla projeler yürüterek eğitim standartlarını ve güvenirliğini uluslararası platformlarda da kanıtlamıştır.