Eğitim – öğretim hedeflerimiz

Uluslar arası standartlarda, butik bir okul ortamında etkin-yetkin-seçkin ve akredite bir kurumda, 21. Yüzyıl becerilerine sahip, akademik başarısı yüksek, birden çok yabancı dilde kendini ifade edebilen, merak eden, sorgulayan, girişimci, özgüvenli dünya vatandaşı mutlu bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Bunu yaparken:
• Sunduğumuz güvenli ve yüksek standartlı eğitim ortamında öğrencilerimizin bilgi, beceri ve tutum gelişiminin eş zamanlı olmasına önem veriyoruz.
• Eğitim Programları ve kazanımlar temelinde, sanatsal ve sportif becerilerinin gelişimini sağlıyoruz.
• Tüm eğitim-öğretim sürecinde teknolojiyi doğru ve aktif kullanabilmeyi öğretiyoruz. Yeni nesil öğrenme ve ölçme- değerlendirme yaklaşımları ile öğrencinin kalıcı ve işlevsel bilgiye ulaşan, bilgiyi kullanan, aktif-etken bir öğrenen olmasını sağlıyoruz.

Etiler Açı Koleji’ne girmek için hangi şartlar aranmakta?

9. sınıf kayıtlarımızı LGS puanına göre veya Açı Seviye Tespit Sınavı’ndan alacağı puana göre belirlemekteyiz.
LGS Taban Puanımız puan sistemi açıklandıktan sonra belirlenecek olup geçen yılın TEOG taban puanı üzerinden 430 olarak belirlenmiştir.
10. sınıf nakil kayıtları için Açı Seviye Tespit Sınavı ve İngilizce Seviye Tespit Sınavında alınan puanlar doğrultusunda sınırlı kontenjanlarımızdan yararlanabilirsiniz.
Kayıt Şartları bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Erken kayıt imkanı

Açı Seviye Tespit Sınavı’ndan veya Açı Bursluluk Sınavı’ndan almış olduğunuz geçerli puan ile 30 Nisan 2018 tarihine kadar erken kayıt yaptırabilirsiniz.

Yabancı dil eğitimi

1.Yabancı dil eğitimimiz İngilizce’dir.
Seviye tespit sınavında alınan puanlar doğrultusunda sınıflarımız oluşturulmaktadır. Yıl içerisinde tekrarlanan bu sınavlar doğrultusunda sınıf değişimi yapılabilmektedir.
Etüt çalışmaları ile beraber haftada 15-20 saat arasında İngilizce eğitimi verilmektedir.
Açı Otomasyon Programı ile desteklenen İngilizce dersleri veli tarafından da online olarak takip edilebilmektedir.
Yıl sonunda öğrenciler seviyeleri doğrultusunda tüm dünyada geçerliliği olan Cambridge yeterlilik sınavı KET veya PET’e katılıp sertifikalandırılır.
Yıl içerisinde 2 İngilizce sunum, 2 proje, İngilizce Tiyatro, dönem sonu yazılı ve sözlü sınavları ve bitirme sınavları uygulanarak öğrencilerimizi ilk yılın sonunda okur, anlar ve konuşur düzeye getirmeyi hedefleriz.
Her yaz bir kültür projemiz ile öğrencilerimizi başta Londra olmak üzere farklı ülkelerde yaz okullu programları ile yabancı dili desteklemekteyiz.
Sınıflarımızda akıllı tahta ile özenle seçilen yayınların interaktif uygulamaları ile eğitim verilir.
11 ve 12. Sınıflarda yurtdışı düşünen öğrencilerimiz için gerekli danışmanlık verilerek ilgili dil sınavına hazırlık yapılmaktadır.
2.Yabancı dilimiz seçmeli olarak Almanca veya Fransızca’dır.

TYT ve AYT sınav hazırlığı

9. sınıf itibariyle öğrencilerimize Açı Yayınları’nın dönem konularını içeren konu kavrama ve dönem başı 3 adet seviye tespit sınavı uygulamaktayız.
Öğrencilerimizin eksik oldukları konular ile ilgili etütler düzenleyip konu eksiklerini kapatmaktayız.
10. sınıfta da dönem konularıyla ilgili kavrama ve seviye tespit sınavlarımız devam etmektedir. Eksik konularda hafta içi ve hafta sonu etütleri düzenlenmektedir.
11. sınıfta ise daha yoğun bir çalışma ile hem dönem konuları hem de TYT hazırlık sınavlarına başlamaktayız. Yıl içinde 8 deneme sınavı yapılmaktadır. Tüm Açı Kolejleri arasında değerlendirilen sonuçlar analiz edilmektedir. Ayrıca hafta sonu sınavla ilgili etütler düzenlenmektedir.
12. sınıfta TYT – AYT’ye yönelik özel bir program izlenmektedir. Öğrencilerimize hedefleri doğrultusunda hafta içi ve hafta sonu etüt imkanı sağlanmaktadır. Tüm sınav hazırlık sürecini okul içerisinde sağlayan öğrencilerimize ödev takip – konu tesleri – genel testler – Açı TV konu anlatım ve soru çözümleri gibi yöntemler sunularak yıl içerisinde en az 10 adet deneme ve 2 adet Açı Genel Deneme Sınavı uygulanmakta. Yurt genelinde değerlendirilen bu sınavlardan çıkan sınav sonuçları doğrultusunda danışmanları tarafından öğrenciler yeteneklerine göre alanlara yönlendirilir.
Ayrıca hızlı okuma teknikleri, test çözme yöntemleri ve zaman yönetimi eğitimleriyle öğrencilerin sınav başarısını yükseltmeyi hedeflemekte ve sınav streslerini minimize etmeye çalışmaktayız.